ENGLISH 021-26402340 unitradmed.ir@gmail.com
ENGLISH 021-26402340 unitradmed.ir@gmail.com

موسسه پیشگامان طب سنتی ایرانیان 

               پیشگام در عرصه آموزش و گسترش طب های مکمل 

موسسه پیشگامان طب سنتی ایرانیان به شماره ثبت 35200 بنیاد نهاده شد. این موسسه افتخار دارد تا بهترین موسسه خصوصی ولایتمدار و ساعی در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تنها نماینده و شعبه ی دانشگاه پزشکی سنتی ارمنستان در ایران باشد.

موسسه فوق ؛ دارای مجوز فعالیت از سازمان فنی حرفه ای کشور و عضو اتحادیه شرکت ها و موسسات دانش بنیان ایران است.

هدف از تاسیس موسسه علاوه بر آکادمیک سازی و احیای متخصصان و صاحب نظران طب های سنتی مکمل و جایگزین ، همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی سراسر دنیا و تبادل درمانگران ، متخصصان ، متقاضیان فراگیری طب سنتی و بیماران  می باشد.

همچنین علمی و آکادمیک سازی سطح افراد و صاحب نظرانی که بدلایل مختلف اعم از عدم وجود رشته های دانشگاهی مرتبط با حوزه علمی آنان و یا کسب تجربه در زمینه طب های کل نگر اقدام آکادمیک نداشته اند و لیکن کارآمدی بالایی همواره در کار آنها مشهود بوده است را در خط مشی خود قرار داده.همچنین عطف به فراگیر شدن توجه بیماران به طب های هالستیک (کل نگر) این امکان وجود دارد تا علاقه مندان در این رشته ها بصورت آکادمیک ثبت نام کنند و مدرک دانشگاهی دریافت نمایند. امید است بزودی صادرات پزشکی سنتی ایرانی را با همکاری فعالان این رشته در سایر کشورها آغاز نماییم.

دامنه فعالیت های موسسه پیشگامان طب سنتی ایرانیان در راستای سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دربرگیرنده خدمات در زمینه احیا و آموزش پزشکی سنتی  در کلیه سطوح از مبتدی تا پیشرفته و نیز پژوهش در زمینه داروهای گیاهی،گیاهان دارویی و همچنین تبیین کتب آموزشی و کمک آموزشی و مرجع پزشکی سنتی می باشد.

همچنین از دیگر فعالیت های موسسه میتوان به تولید مقالات علمی معتبر و تخصصی و برقراری ارتباط با دانشگاه ها و مراکز علمی ، که در ارتباط با امور آموزشی پزشکی سنتی  و ارایه مدرس و راهکارهای آموزشی در راستای آکادمیک سازی متخصصان و درمانگران طب سنتی و نیز انجام هرگونه مشاوره علمی و آموزشی در زمینه های مرتبط و مشارکت در برنامه های آموزش پزشکی سنتی در موسسات با شرکت های خواهان اشاره کرد.

تاریخچه

موسسه پیشگامان طب سنتی ایرانیان بعد از هفت سال تلاش و تجربه در زمینه آموزش و تحقیقات طب سنتی مکمل و جایگزین در دانشگاه پزشکی سنتی ارمنستان و آکادمیک سازی این دسته از درمان و همچنین در نهایت ارائه بیش از 300 مورد درمان از طریق طب های کل نگر به دانشگاه پزشکی سنتی ارمنستان ، موسس بر آن شد تا ادامه ی فعالیت های خود را در کشورش بنا به رسم میهن پرستی با تمام مشکلات در تهران به ثبت برساند و در نهایت ، دهم دیماه 1393 موسسه پیشگامان  طب سنتی ایرانیان به شماره ثبت 35200 بنیان نهاده شد.

این موسسه افتخار دارد تا آکادمیک ترین موسسه خصوصی کشور و ساعی در تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی و تنها نماینده و شعبه ی دانشگاه پزشکی سنتی ارمنستان در ایران می باشد.

 

 • دامنه فعالیت ها 

دامنه فعالیت های موسسه پبشگامان طب سنتی ایرانیان در راستای سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دربرگیرنده خدمات در زمینه احیا و آموزش طب سنتی و مکمل در کلیه ی سطوح ازمبتدی تا پیشرفته و نیز  پژوهش در زمینه داروهای گیاهی ،گیاهان دارویی و همچنین تبیین کتب آموزشی و کمک آموزشی و مرجع طب سنتی و مکمل میباشد.

همچنین از دیگر فعالیتهای موسسه میتوان به تولید مقالات علمی معتبر و تخصصی و برقراری ارتباطبا دانشگاه ها و مراکز علمی ، که در ارتباط با امور آموزشی طب سنتی و مکمل ،ارایه مدرس و راهکارهای آموزشی در راستای آکادمیک سازی متخصصان و درمانگران طب سنتی و نیز انجام هرگونه مشاوره علمی و آموزشی در زمینه های مرتبط و مشارکت در برنامه های آموزش طب سنتی در موسسات یا شرکت های خواهان اشاره کرد.

شرح فعالیت

 1. پژوهش و آموزش در زمینه گیاهان دارویی ، عطری، ادویه ای ، و آرایشی بهداشتی .
 2. استخراج ماده موثره گیاهان دارویی به منظور اثرات بهداشتی درمانی و پیشگیری برای انسان ،حیوانات و سایر گیاهان .
 3. پژوهش و تولید فرآورده دارویی گیاهی شامل یک یا چند گیاهی فرآوری نشده و یا فرآوری شده و یا ترکیبی از هر دو مورد ،جهت تشخیص و پیشگیری و کمک به اعمال فیزیولوژیک ،درمان و حفظ بهداشت انسان ،حیوانات و گیاهان .
 4. پژوهش در زمینه طب سنتی و کمک و جایگزین و احیای خاصیت ذاتی کل نگری به موضوع انسان و نتیجه گرایی در درمان با تکیه بر روش های طبیعی و کم عارضه.
 5. جمع آوری و تدوین کتب و مقالات و رساله های پشتیبان و کتیبه های علمی منتقل شده از طریق سنت و سینه به سینه و مدون سازی علوم پایه طب سنتی ،مکمل و جایگزین،به منظور ارتقاء سطح کیفی و سلامت جامعه .
 6. آموزش مدون و آکادمیک طب سنتی ایران و سایر طب های سنتی ، مکمل و جایگزین سراسر جهان به صورت حضوری برای پزشکان ،پیراپزشکان و واجدین شرایط تحصیلات آکادمیک دارای دیپلم دبیرستان و همچنین آموزش از طریق فضای مجازی و آنلاین برای دوره های کوتاه مدت.
 7. پژوهش و آزمایش و تولید مقالات علمی توسط دانشجویان ،خبرگان و صاحب نظران شاخه های درمانی سنتی ،مکمل و جایگزین .
 8. ثبت مقالات و ارائه آن به مراکز علمی ایران و سراسر جهان.
 9. عقد تفاهم نامه با مراکز علمی-تحقیقاتی و دانشگاهی و درمانی جهان با اولویت کشورهای همسایه و کشورهای با سابقه در این زمینه.
 10. آموزش مدیران و خبرگان و استادان در زمینه متدهای نوین تشخیص و درمان طب سنتی و مکمل و جایگزین .
 11. برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی در زمینه طب سنتی ،مکمل و جایگزین مطابق با استاندارد های آموزشی جهانی اعم از متدهای درمانی،تشخیصی و تحقیقی.
fa_IRPersian